You, the petitioner
Lov 173058 2 %281%29

Hou dans Le(u)vend in STUK

173 signatures

In 2023 startte een danserfgoedwerking in STUK Leuven rond hoe je dans kan blijven doorgeven aan nieuwe generaties van publieken en dans(mak)ers. Onze culturele rijkdom en dansevolutie geven inspiratie aan toekomstige generaties en het amateurkunstenveld. Vanaf 1/1/26 wordt hun subsidie geschrapt.

Petition

We

Mensen uit (kunst)onderwijs, podiumkunstenaars, amateurkunstenaars, erfgoedwerkers, dansliefhebbers

 

observe

Een jonge werking verdwijnt alsof de vloer onder een beloftevolle danser inzakt. De synergie tussen de professionele danssector, onderwijs, onderzoek, amateurkunsten, erfgoed… stort kansloos in. Leuven werd net verkozen tot Europese Culturele hoofdstad in 2030. De apotheose tijdens de juryvisit toonde de kracht van danserfgoed: van professionele dansers en leerlingen van een danshumaniora tot amateurdansers, tot het hele publiek dat meedanste.

 

and request

We vragen de bevoegde overheden op zoek te gaan naar andere financiële middelen om de danserfgoedwerking levend te houden en het bedrag van de huidige basissubsidie (225.00 euro) minstens te evenaren. Geef ons de kans om het dansverleden te koesteren en te actualiseren. Vier het leven(de) dat dans kan geven als fundament voor een rijkere, meer diverse en begripvolle samenleving voor toekomstige generaties.

Sign this petition

 
We e-mail you a link to confirm your signature. Your data will not be shared with third parties and remains with the Stichting petitie.be. Your name and place of residence will only appear if you choose this. Read more about this in our privacy statement.

Details

Addressed to:
Anders 
Petition desk:
Lead petitioner:
Jennifer Regidor 

History

Signatures